Zespół

Profesjonalne i empatyczne podejście do klienta oraz doświadczona kadra zapewni Państwu wysoką jakość świadczonych usług.
Maria DanielewskaPsychoterapeuta, teolog, pedagog, doradca małżeński i rodzinny, przedsiębiorca.

Założyła poradnię METANOIA w 2009 z misją kanononiczną.

Ukończyła studia magisterskie KUL w Lublinie, czteroletnie podyplomowe studia z psychoterapii integratywnej w Stowarzyszeniu Psychologów Chrześcijańskich w Warszawie, dwuletnie studia wychowania seksualnego na UW w Warszawie, obecnie w trakcie szkolenia ISTDP(intensywna krótkoterminowa terapia dynamiczna) pod kierunkiem Jona Fredericksona w Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie.

Intensywna, ponieważ uwaga pacjenta jest natychmiast koncentrowana na problemie w celu wywołania silnego doświadczenia emocji

Krótkoterminowa, ponieważ znaczące efekty i zmiany psychologiczne można uzyskać w stosunkowo krótkim czasie

Dynamiczna, ponieważ zajmuje się nieświadomymi procesami i konfliktami wewnątrzpsychicznymi, które są przyczyną zaburzeń.

Skuteczność ISTDP jest poparta licznymi badaniami naukowymi. Teoretyczne podstawy tej metody są oparte na założeniach psychoanalitycznych i teorii przywiązania Johna Bowlby,ego oraz zintegrowane ze współczesna wiedzą neurobiologiczną.

Zajmuje się psychoterapią indywidualną i par ( narzeczeni i małżeństwa) oraz działalnością psychoedukacyjną i duszpasterską. Związana z duszpasterstwem akademickim OO. Jezuitów oraz duszpasterstwem rodzin Diecezji Toruńskiej.

Prywatnie ma doświadczenie ponad 25 lat w małżeństwie i wychowanie czworga dzieci.


Anita Koczorowskapedagog, doradca , terapeuta małżeństw i par, mediator

Jestem żoną i mamą trzech córek. Moje życiowe role i doświadczenie bycia w związku małżeńskim i rodzinie są inspiracją i ogromną pomocą w terapii małżeństw i par. Jestem absolwentką studiów pedagogicznych na UMK w Toruniu i podyplomowego Studium Nauk o Rodzinie na ATK w Warszawie. Ukończyłam I i II stopień terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach oraz kurs mediacji pojednawczych na UKSW w Warszawie. Jestem także nauczycielem metod naturalnego planowania rodziny i prowadzę spotkania w ramach poradnictwa rodzinnego przed zawarciem związku małżeńskiego.

W swojej pracy kieruję się zasadą, ze każdy człowiek jest niepowtarzalny, jedyny w swoim rodzaju. Posiada zasoby, siły i potencjał potrzebny do pokonania swoich problemów. Jestem przekonana, że wspólna rozmowa pozwoli odkryć rozwiązania, które będą najlepsze w danym momencie, aby pokonać trudności. Ważne staje się określenie czynności i zachowań, które przynoszą pożądany efekt, a zrezygnowanie z takich działań, które nie są pomocne w terapii małżeństwa i pary, bądź osoby indywidualnej.

Wspieram:

pary i małżeństwa w kryzysie,

narzeczonych, którzy przeżywają dylematy, chcą dowiedzieć się, co może im pomóc budować trwały związek, oraz instruuję w zakresie metod naturalnego planowania rodziny,

osoby indywidualne, które pragną poprawić relację w związku, natomiast ich partnerzy , nie chcą bądź nie mogą uczestniczyć w spotkaniach,

osoby indywidualne, które doświadczają lęków, problemów z podjęciem decyzji, przygnębienia, braku poczucia siły.

Jeżeli doświadczacie:

rozpaczy i smutku, nie wiecie co macie zrobić, żeby było lepiej w waszym życiu, zdrady, nieporozumień i kłótni, osłabienia więzi małżeńskiej i myślicie o rozstaniu,

Jeżeli pragniecie:

spokoju zadowolenia i spełnienia w życiu, wzajemnego zrozumienia, umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach, bliskości w związku.

Zapraszam na spotkanie do poradni małżeńskiej:
+48 506 657 183
koczorowska.anita@gmail.com
http://anita-koczorowska.business.site


Małgorzata TomaszewskaPedagog i doradca rodzinny. Wykwalifikowany mediator mediacji pojednawczych w rodzinie. Wpisana na listę stałych mediatorów sądowych. Szczególną troską otacza małżeństwo, które uważa za "serce rodziny".


Tadeusz TomaszewskiZ wykształcenia filozof. Wykwalifikowany mediator mediacji pojednawczych w rodzinie. Wpisany na listę stałych mediatorów sądowych. Zainteresowania naukowe koncentruje na próbie ujęcia nowego rozumienia miłości w kontekście życia małżeńskiego i rodzinnego.


Elżbieta Magdalena Jurzysta- dr humanistyki w zakresie pedagogiki specjalnej, psychoonkolog, doradca małżeński i rodzinny z misją kanoniczną, obecnie rozwijam umiejętności komunikacji empatycznej wg Marshalla Rosenberga.

Prywatnie jesteśmy małżeństwem z ponad 20 letnim stażem (i doświadczeniem pokonywania kryzysów), jesteśmy członkami Ruchu END (Equipes Norte-Dame). Jesteśmy rodzicami 3 dzieci.

Wspieram:

Osoby w rozwoju psycho-duchowym :

indywidualnie np. problemami: niepełnosprawności, uzależnienia, choroby(np.onkologicznej) i straty

w formie zajęć grupowych warsztatowych:
- wg. programu "Wreszcie żyć - 12 kroków ku pełni życia"
- wg. programu "Porozumienia bez przemocy" M. Rosenberga i L. Leu

Osoby w relacjach:

narzeczonych w rozwoju komunikacji empatycznej, nauce metod NPR

małżeństwa w kryzysach, problemach komunikacyjnych, bezpłodność

rodzice-dzieci.

Informacje

Jeśli mają Państwo pytania prosimy dzwonić pod numer:

+48 669 638 155

lub mogą Państwo skorzystać z naszego formularza kontaktowego

Czy wiesz że...

Metanoia z w języku greckim oznacza przemianę myśli, zmianę usposobienia. Z łaciny zaś słowo to tłumaczy się jako wewnętrzne odrodzenie.

Jeśli przemiana dokonuje się rzeczywiście, przenosi się na wszystkie istotne wymiary człowieka: duchowy, psychiczny, społeczny i biologiczny.

Celem naszej poradni jest pomoc w tej przemianie na wszystkich poziomach egzystencji w zależności od potrzeb danego człowieka.